0 ks za 0 Kč

Blog

Olympijské medaile – je zlatá skutečně zlatá?

22.07.2020

Účast na olympijských hrách je vrcholem kariéry každého sportovce a zisk jedné z medailí tím největším snem. Jak se olympijské medaile od počátku moderní olympiády vyvíjeli? Z čeho jsou ve skutečnosti medaile vyrobeny? Kolik kilogramů kovu je potřebných na výrobu medailí pro jeden ročník? To a mnoho dalšího se dozvíte v článku.

Odkud se vzaly medaile a poháry?

21.06.2020

V dnešní době je naprosto běžné, že vítěz sportovního turnaje získá vítězný pohár či medaili.  U medailí se většinou oceňují první tři místa, pohár však získává pouze vítěz. Tato sportovní trofej tak může vypadat libovolně, nejčastěji jako miniaturní socha, která symbolizuje danou sportovní disciplínu. Odkud se tyto zvyklosti vzaly?

 

Ceny k významnému výročí. Se kterými určitě zabodujete?

04.05.2020

Důvodů k oslavě může být mnoho a nemusí se týkat jen sportovních událostí a závodů. Tematická cena jako dárek k jubileu, výročí svatby či založení firmy, nebo třeba pamětní ocenění za ekologický přístup, může být stejně hodnotné jako sportovní trofej. Jaké máte možnosti a podle čeho vybírat?

Kde všude můžete získat památeční trofej?

30.04.2020

Ocenění za mimořádný výkon vás čeká nejen u sportu, zajímavou odměnu mohou dostat také myslivci a rybáři – třeba za největší úlovek – nebo účastníci vědomostní soutěže. Podle čeho podobnou trofej vybírat?

Pořádáte sportovní závody? Nepodceňte cenu pro vítěze

17.03.2020

Rádi byste uspořádali vlastní amatérské závody nebo soutěž? Poradíme vám, jak si při organizaci počínat. Co by vám určitě nemělo chybět a na co se připravit?

Když je touha po vítězství silnější než fair play

20.02.2020

Každý sportovec touží po vítězství. Pro ten pocit celý rok trénuje a vítězství by obětoval takřka všechno. Někdy dokonce i svou čest.

Sporty, které na olympiádě rozhodně nepotkáte – a je to hrozná škoda!

18.01.2020

Často vám zde představujeme ty nejznámější sportovní akce a trofeje. Dnes se však podíváme na opačnou stranu – na sporty, které jsou naprosto bizarní a bohužel stále neznámé. Ale kdo ví, třeba se právě z vás stane po přečtení článku nový šampion v šachboxu. 

Velký návrat i čtyři nováčci – olympiáda v Tokiu se rozšiřuje o pět sportů

17.12.2019

Celkem v pěti staronových sportech budou mít účastníci tokijské olympiády šanci získat zlaté medaile. Jaké sporty to jsou, jak probíhá proces jejich schvalování a jaké sporty se na olympiádu nedostaly, se můžete dočíst v našem novém článku.

Sporty existují už celá staletí – jak a kdy vznikly?

15.11.2019

Touha vyhrát nás provází od nepaměti a vždy byla úzce spojena se sportem. Každý z nás má jiné preference – někoho oslovuje fotbal a snaží se pokořit konkurenční tým, druhý miluje běh a rád si dokazuje, že je rychlejší než ostatní, a jiný zase zdolává horské vrcholy, aby se naučil překonat své vlastní fyzické limity. Jak to ale vůbec začalo, odkud se sport vzal a kdy se proměnil v soutěž?

Nová olympijská disciplína: pro vítězství se poleze

10.10.2019

Příští olympiáda se ponese v nezvyklém duchu. Mezi novými sporty se můžete těšit na skateboarding nebo dokonce na lezení na umělé stěně. Jak lezecká soutěžní disciplína proběhne?

1 2 3